Rozlicz PIT

Przekaż 1% podatku Fundacji Wspierania Młodych Talentów!

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% należnego podatku. Nieważne, ile zarabiasz i jak wysoki jest Twój 1% podatku – każda kwota może pomóc Fundacji Wspierania Młodych Talentów Profesora Janusza Magiery w realizowaniu statutowych celów. 

Jak rozliczyć PIT i przekazać 1% podatku dochodowego Fundacji Wspierania Młodych Talentów?

Sama procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta. Intuicyjny w obsłudze program PIT Format pozwala wypełnić roczne deklaracje podatkowe i wyliczyć podatek za 2016 rok. Nazwa Fundacji Wspierania Młodych Talentów jest wstawiona wraz z numerem KRS w odpowiednich polach rozliczenia podatkowego.


Kto ma prawo odliczyć 1% podatku?Odliczenie, które kieruje część zapłaconego przez nas podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, dotyczy wszystkich dochodów opodatkowanych. Z takiego przekazania części podatku skorzystać mogą więc podatnicy, opodatkowani:

  • na zasadach ogólnych, czyli na podstawie skali podatkowej (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji),
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe,
  • podatkiem liniowym 19% – od działalności gospodarczej.
Dziękujemy za 1% podatku!

Napisz do nas

Jeśli chcesz bezpłatną konsultację bez żadnych zobowiązań, zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z tobą.

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]